NOWE KURSY TANGA

NOWE KURSY dla początkujących:
W poniedziałki o 18:30 start 3 lutego 2020

W środy o 18:30 start 12 lutego 2020
W poniedziałki o 21:00

Można zapisywać się w parach lub solo. Prosimy koniecznie o wcześniejsze wpłaty potwierdzające rezerwację miejsca w grupie. Karnet 165zł/osoba (obejmuje 4 lekcje + 1 dodatkową lekcję w sobotę i wejście na milongę).  Kurs jest kursem 6-miesięcznym. Po jego zakończeniu zapraszamy do kontynuacji.
Zajęcia prowadzone są  przez 2 nauczycieli. Na zajęcia prosimy przychodzić wcześniej i zabierać ze sobą buty na zmianę. Na każdej lekcji dokonujemy zmian w parach, choć nie są one obowiązkowe. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjacielska i życzliwa. W trakcie zajęć nauczyciele pomagają każdej parze.  Kurs trwa 6 miesięcy. Udzielamy także lekcji indywidualnych: milonga@milonga.plMożna zapisywać się w parach lub solo. Prosimy koniecznie o wcześniejsze wpłaty potwierdzające rezerwację miejsca w grupie. Karnet 165zł/osoba (obejmuje 4 lekcje + 1 dodatkowa lekcja w sobotę i wejście na milongę).  Kurs jest kursem 6-miesięcznym. Po jego zakończeniu zapraszamy na część II, a także na nasz integracyjne obozy tangowy.
Zajęcia prowadzone są  przez 2 doświadczonych nauczycieli.
Płatność za KARNET – za jeden miesiąc – 165zł za osobę obejmuje:
– 4 lekcje  kursu,
– 1 wstęp na jedną sobotnią milongę dla początkujących
– 1 dodatkową lekcję kroku podstawowego przed sobotnią milongą.
Prosimy na zajęcia przychodzić wcześniej i zabierać ze sobą buty na zmianę (na śliskiej podeszwie). Na każdej lekcji dokonujemy zmian w parach, choć nie są one obowiązkowe. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjacielska i życzliwa. W trakcie zajęć nauczyciele pomagają każdej parze.  Kurs trwa 6 miesięcy. Dla osób, które chcą więcej ćwiczyć,  proponujemy udział w praktikach tangowych (soboty 15:00, poniedziałki 21:00)
Udzielamy także lekcji indywidualnych: milonga@milonga.pl
Zapraszamy serdecznie

20 stycznia 2020

Sacady warsztaty 8.02.2020

Zapraszamy na warsztaty na temat jednej z najpiękniejszych figur tanga:
SACADY – technika i muzykalność (orkiestry). Na warsztaty zapraszamy osoby tańczące, które mają opanowane podstawy tanga. Zapraszamy panie w roli prowadzących. Koszt 140zł za 3 godziny warsztatów.
Dla kursantów Złotej Milongi zniżka – 120zł/3 godziny.
Zajmiemy się:
– techniką: prowadzenie sacad, rola kobiety, energia w parze .
– zaprezentujemy kilka prostych i mniej prostych sacad (dysocjacja)
– wyjaśnimy jak łączyć sacady z dodatkowymi elementami .
– wyjaśnimy, kiedy prowadzić sacady; jak można zróżnicować sacady w zależności od rodzaju muzyki; wyjaśnimy dlaczego sacady bywają piękne, a czasem brzydkie. I jak tańczyć je na milongach.
– tangomaniakom pokażemy ćwiczenia do domu 😉
Prowadzenie: Jakub Milonga i Anna Końciak.
Zajęcia można filmować. Zapraszamy.

ZAPISY – Wpłata jest potwierdzeniem udziału w zajęciach. Decyduje kolejność zgłoszenia.

19 stycznia 2020

„Bandonegro” live music! Sobotnia Milonga 22 lutego

Tangowe wydarzenie zimy 2020 – wreszcie, wreszcie, wreszcie – występ zespołu Bandonegro na sobotniej Grande Milondze!
22 lutego zapraszamy na milongę, na której zagra najlepszy tangowy zespół grający muzykę do tańca, jeden z najlepszych europejskich quartetów tangowych.
Zespół jest po światowym tournee, w którym zagrali kilka świetnych koncertów na milongach w Buenos Aires
Na sobotniej Grande Milondze w Złotej będzie można kupić płyty zespołu Żeby mieć gwarancję kupna, można dokonać w Złotej przedwpłaty.

Milonga rozpocznie się tradycyjnie o godz 20:00.
Bandonegro zagra 2sety muzyczne. Ich występ rozpocznie się o 22:15.
Bilety są do nabycia w Złotej Milondze, można także zapłacić przelewem na konto szkoły.
Cena do 31 stycznia – 40zł/osoba
Cena od 1 lutego w miarę dostępności biletów – 50zł/osoba.

15 stycznia 2020

Stephanie Fesneau! Technika dla pań 18-19 stycznia 2020r.

Nie ma już wolnych miejsc na sobotnie zajęcia od 15:30. Chętne panie zapraszamy na zajęcia w niedzielę od 13:00. Proszę o kontakt emailowy i wcześniejszą wpłatę .
Zapraszamy serdecznie na warsztaty z techniki dla pań, które poprowadzi świetna i niezwykle utalentowana tancerka Stephanie Fesneau. Na 3-godz zajęciach poznacie technikę tańczenia ochos, pivotów i ozdobników.
Koszt: 140zł /3 godziny.

2 stycznia 2020

Zmiany, zmiany, zmiany… Nowy grafik w 2020 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym grafikiem zajęć, milong i praktik, jaki będzie obowiązywał w Złotej Milondze w pierwszej połowie 2020 roku. Zmiany są efektem moich przemyśleń oraz uwag kursantów, za które Wam dziękuję.
1.
Pierwsza generalna zmiana dotyczy podziału zajęć tanga na a) ogólne i b) tematyczne.
a) Część uczących się osób preferuje zajęcia tanga ogólnorozwojowe, tempo nauki spokojne i relaksacyjne raz w tygodniu z dużą ilością powtórzeń. To Wam dedykujemy zajęcia w grupach na poziomie początkującym i średniozaawansowanym. Przypomnę, że wszystkie grupy w grafiku od 0 do 2 lat nauki to grupy początkujące. I oznaczamy te zajęcia umownie hasłem „taniec i nauka”. Na zajęciach tych uczymy się nowych elementów, powtarzamy elementy z poprzednich zajęć i dużo tańczymy.
b) Z kolei inna grupa osób preferuje bardziej dynamiczny szybszy sposób uczenia gdzieś na granicy zajęć tematycznych i indywidualnych. To dla nich powstały zajęcia wtorkowe o 19:45 Jakość i Przyjemność Ruchu czyli Technika w Parach. Na zajęcia można przychodzić solo lub w parze. W pierwszej części każdej z Technik będziemy zajmować się bazą (chodzenie, pivoty, dysocjacja, postawa, etc) , w drugiej części każdej techniki będziemy stopniowo i wymiennie poruszać i ćwiczyć elementy kilkanaście różnych ważnych tematów: prowadzenie i podążanie, różne rodzaje ruchów, energia w podłogę i z , energia do partnera, elastyczność i zmienność objęcia, odmienna praca nóg i wiele wiele innych. Na tych zajęciach czeka nas „taneczna praca”, dużo ćwiczeń na rozumienie i uświadomienie sobie tanecznych aspektów naszego ciała, ruchu i tańca, co jak wiemy zabiera niestety duuuużo czasu. Na efekty pracy trzeba będzie nieco poczekać. Aha, nowych figur nie będzie. Skupimy się raczej na temacie, jak polubić nasze ciało i co zrobić by tańczyło się nam w równowadze. Są to zajęcia dla wszystkich, choć od razu przyznam, że osoby z małym doświadczeniem tangowym i tanecznym będą miały na nich trudno – przynajmniej w pierwzym kwartale, a osób, które nie lubią ćwiczyć lub często opuszczają zajęcia wolę raczej zniechęcić niż męczyć 😉 To zajęcia dla pracusiów, ambitnych, tych, którzy tańczą chcą tańczyć lepiej.

2. Druga zmiana w 2020 roku to wtorkowa Praktika z Muzykalności. We wtorki niestety rezygnujemy na razie z grania Wtorkowej Milongi „No Stress” i rozpoczynamy cykl praktik zatytułowany Wtorkowa Praktika z Muzykalności – każdy wtorek od 21:00 – do 22:30. Praktika jest otwarta dla wszystkich chętnych. Na jej początku zawsze przez około 30 minut zaproponuję konkretny temat dotyczący rytmiki, muzykalności lub jednej z orkiestr tangowych; może pojawić się też i inne zagadnienie muzyczno-taneczne.Druga cżęść praktiki z muzykalności będzie przeznaczona na indywidualne ćwiczenia jej uczestników chyba że zdecydujemy wspólnie inaczej. W trakcie prakitki – w jej wolnym czasie – będę udzielał rad i wskazówek. Praktika będzie miała interaktywny charakter: uczestnicy praktiki wcześniej będą mogli zaproponować mi własny temat. Co jest celeme tej praaktiki? Celem praktiki z muzykalności jest rozwijanie naszej indywidualnej emocjonalności i wrażliwości na muzykę poprzez poznawanie wiedzy na temat relacji ciało-muzyka. Sprawa niby oczywista choć piekielnie trudna. Sam dobrze pamiętam, jak w pierwszych latach mojego tańczenia tanga bardzo trudno było mi wydobyć z mojego ciała coś więcej niż same kroki do rytmu (po prostu nie u miałem tego i nikt mi tego też nie pokazał!); jak bardzo chciałem, by moje ciało przestało być tylko „kukłą” robiącą kroki, pragnąłem, by muzycznie „ożyło”, zestrajając się z tańczonym utworem i partnerką.
Wtorkowa Praktika z Muzykalności o 21:00 rozpoczyna się od razu po zajęciach z Jakości i Przyjemności Ruchu – Technika w Parach. Można a wręcz należy te dwa bloki połączyć, choć nie jest to obowiązkowe.

3. Środowe Zajęcia w Parach dla Zaawansowanych+ (środy 19:45). To zajęcia grupy zamkniętej, osób tańczących 5-10 lat, które chcą poprawić jakość swojego tańczenia. Temat zajęć: muzykalność i objęcie. Limit 8 par w grupie. Są to zajęcia dla małej liczebnie grupy o bardzo wąskim temacie ustalonym z jego uczestnikami przed rozpoczęciem zajęć, Większość osób w grupie to tancerze z ponad 10 letnim stażem milongowym. Zajęcia dla pracusiów.

4. Seminaria z figur i głównych struktur tanecznych (obroty, ganchos, boleos, sacady, ruchy osiowe, spiralne, przeciwstawne i pozaosiowe, etc) będą odbywać się cyklicznie co drugi miesiąc w weekendy w formie kilkugodzinnych warsztatów o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Osoby zainteresowane szybkim rozwojem znajdą na tych zajęciach to czego potrzebują. Pierwsze zajęcia już w lutym. 🙂
Szczegółowy grafik w dziale: KURSY TANGA 2020.

Ale to nie koniec. Przygotowuję już kolejne 2 nowe bloki zajęć tematycznych, o których niedługo napiszę. Czekam na też wasze pytania, opinie i propozycje. Piszcie na emaila milonga@milonga.pl

29 grudnia 2019

Festiwal tangowy „Integracje Tangowe 2020” Tango SPA&Vacation

Nasz przyszłoroczny letni wyjazd tangowy nosi tytuł ‚INTEGRACJE TANGOWE”. Zapraszamy na niego gości z całej Polski i ze świata. Odbędzie się w dniach 26 czerwca – 2 lipca 2020 w pięknym nowoczesnym 4**** hotelu Zamku Janów Podlaski.
Codziennie organizowane będą na 3 dużych salach warsztaty tangowe, praktiki i wieczorne milongi z pokazami najlepszych par z Polski i zagranicy. W programie znajdą się także imprezy dodatkowe i zajęcia fakultatywne.
W naszym tegorocznym wyjeździe „INTEGRACJE TANGO – TANGO HOLIDAY & SPA” swój udział potwierdzili świetni tancerze nauczyciele z Polski, Włoch i Argentyny:

Stephanie Fesneau & Fausto Carpino (Włochy)
Tekla Gogrichiani & Julio Saavedra (Argentyna)
Magdalena Myszka & Damian Thomson (Gdańsk)
Agnieszka Stach & Tymoteusz Ley (Kraków)
Beata Maia Gellert & Łukasz Wiśniewski (Warszawa)

27 grudnia 2019

Zapraszamy do Złotej Milongi w Parku Krasińskich w samym sercu Warszawy

Lekcja kroku podstawowego w każdą sobotę o 19:00 przed Sobotnią Grande Milongą. Można przyjść i wziąć w niej udział nawet gdy się nic nie umie i nie ma partnera. Koszt: 15zł ze wstępem na milongę. Po niej zapraszamy na nasze kursy podstawowe.
„First Step” Tango lesson every Saturday night at 7 p.m. before Saturday Night Milonga. Entrance: 15PLN

21 grudnia 2019

TANGO NA TRZY – o emocjach w tangu (tekst dla tańczących)

Czy nie mieliście czasem wrażenia, że tango z nauczycielem czy zaawansowanym tancerzem, bywało jakby mniej satysfakcjonujące, tańczone z mniejszą radością, luzem czy przyjemnością niż z kolegą, który jest „dobrze tańczącym początkującym”? Jeżeli tak, to spójrzmy na tango z praktycznej strony. Czytaj dalej

16 grudnia 2019

Kanał tangowy Złotej Milongi na Youtubie

Świat oszałał na punkcie tanga ponad sto lat temu i ciągle jak express pędzi do przodu. Zjawiają nowe gwiazdy, pojawiają się nowi mistrzowie, tworzone są nowe style, trendy i mody tangowe. Złota Milonga – tangowe miejsce w zielonym sercu Warszawy działa prężnie od 15 lat, kształcąc nowych tancerzy, przekazując im tangową energię i organizując cotygodniowe milongi i okolicznościowe eventy tangowe. Na naszym filmowym kanale na Youtubie, znajdziecie ponad setkę niezwykłych tangowych filmów z pokazów i różnych wydarzeń, które działy się w Złotej Milondze. Zapraszam do oglądania. Duże emocje!
LINK DO KANAŁU:  https://www.youtube.com/results?search_query=z%C5%82ota+milonga

 

16 grudnia 2019

Zajęcia indywidualne – zima 2020

W naszej szkole jest możliwość skorzystania z zajęć indywidualnych tanga. Proponujemy  godzinne zajęcia indywidualne (60 minut) prowadzone przez doświadczonego instruktora:
Jakub Milonga – instruktor tanga z 20 letni stażem nauczycielskim, tancerz tanga,  założyciel i właściciel Złotej Milongi pierwszej w Polsce Szkoły Tanga Argentyńskiego. Czytaj dalej

1 grudnia 2019

W Złotej Milondze udostępniamy salę na zajęcia

Serdecznie zapraszamy do współpracy i organizowania w naszej sali własnych zajęć, koncertów, występów i spotkań komercyjnych. Sala ma 150m2, posiada rzutnik i duży ekran (4×4 metry), nagłośnienie i oświetlenie, działa internet. Dysponujemy zapleczem: łazienki, prysznic, przebieralnie, bar. Dookoła sali znajduje się ogromny taras.
Nasza sala znajduje się w centrum miasta (Plac Bankowym) przy Parku Krasińskich z prywatnym wejściem do niego. Dość duży parking dla samochodów, bliskość stacji metra Ratusz. W pobliżu dużo hoteli.
Czytaj dalej

1 grudnia 2019

Tango + Art

Fly With Colors

Zaproszenie do świata koloru, fantazji, podróży i wyobraźni.Pasje i emocje wręcz eksplodujące z płótna.Energia która emanuje z prac ożywi każde wnętrze!Zapraszam.Wernisaż Wioletta Karaś, Color Wings – Fly With ColorsDream Team:Miejsce: Mysia 3Realizacja: Wiktor Zdrojewski PhotographyMuzyka: Tercet EgocentrycznyProwadzący: Jerzy MielewskiPokaz Tanga: Jakub Milonga, Magda Bochinska, Złota Milonga Klub Tanga ArgentyńskiegoPhoto: Camera PiotrkaGrafika: Piotr StasiakOrganizacja: Color Wings Wioletta Karaś, Kate WichaSponsor Główny: Dobra Forma©2016 All rights reserved

Opublikowany przez Wiktor Zdrojewski Photography Czwartek, 21 kwietnia 2016

29 listopada 2019

Lekcje tanga – ekskluzywny prezent – dla osób, dla grup, dla firm (english version below)

[English version below] Tango to niezwykły styl życia w swoim  własnym mieście, ze swoimi najbliższymi i przyjaciółmi ,  pomiędzy codzienną pracą zawodową, domem i wolnym czasem. Tango to stan umysłu i serca,  świadoma i niezwykła perspektywa patrzenia na siebie, innych ludzi i na cały otaczający nas świat.  Zapraszamy do tanga do Złotej Milongi.
Zbliża się okres świąteczny – Mikołajki, Boże Narodzenie – oraz czas postanowień Noworocznych. Złota Milonga Szkoła Tanga Argentyńskiego (2003- 2020) przygotowała z tej okazji specjalne zaproszenia na lekcje tanga argentyńskiego. Będą one wspaniałym prezentem gwiazdkowym lub noworocznym dla obdarowanych osób. Czytaj dalej

9 listopada 2019

Zapowiedzi milong w Złotej Milondze! Sezon 2019/20

Serdecznie zapraszamy jesienią 2018r na nasze cotygodniowe milongi w Złotej:
Wtorkową Milongę NO STRESS – 100& muzyki tradycyjnej
Czwartkową Milongę Nuevo&Tradicion –  50% muzyki nuevo, muzyka alternatywna, nowe aranżacje starych utworów, 50% muzyki tradycyjnej
Sobotnią Grande Milongę – 100% muzyki tradycyjnej Czytaj dalej

11 lipca 2019

Milongi w Złotej w 2020r.

Serdecznie zapraszam na 3 tangowe wieczory (milongi) w Złotej:
Czwartkowa milonga z muzyką nuevo i tradycyjną o 21:00. wstęp 15 zł
Sobotnia Milonga dla początkujących z lekcją kroku podstawowego o 19:00 – 15 zł
Sobotnia Grande Milonga o 21:15 – 15 zł

Czytaj dalej

5 czerwca 2019

TANGO


„Nie jest  tak bardzo istotne, czy jesteś początkującym, średnio-zaawansowanym, czy nawet zaawansowanym tancerzem.
Tak naprawdę ważne jest, czy jesteś tancerzem dobrym: czy masz  technikę,  czy tańczysz z  emocjami, czy tańczysz jak lider”.

5 czerwca 2019
próba tekstu 2

Wieczorna sobotnia milonga

Tango argentyńskie zrodziło się na przedmieściach Buenos Aires i w portowych dzielnicach biednych emigrantów z Europy. Po pracy mężczyźni spotykali się w obskurnych knajpach licząc na przelotną miłość. Alkohol mieszał się z emocjami w oparach papierosowego dymu, a nóż i kastet robiły za najwierniejszego przyjaciela. W kącie zwykle ustawiała się grupka muzyków, by zagrać kilka taktów smutnej i dziwnej muzyki. Tak rodziło się tango…  Czytaj dalej

4 czerwca 2019

18 stycznia Sobotnia Grande Milonga. Tango-lekcja kroku podstawowego o 19:00

Serdecznie zapraszamy na  Sobotnią Wieczorną Grande Milongę – miejsce cotygodniowych spotkań  tancerzy tanga argentyńskiego z Warszawy i całej Polski.  W każdą sobotę o 19:00 zapraszamy osoby początkujące i tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w tangu (LEKCJA i MILONGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH o 19:00). To twój pierwszy krok w krainę tanga.  Kliknij na tytuł i czytaj dalej.

Czytaj dalej

11 stycznia 2019