18 stycznia Sobotnia Grande Milonga. Tango-lekcja kroku podstawowego o 19:00

Serdecznie zapraszamy na  Sobotnią Wieczorną Grande Milongę – miejsce cotygodniowych spotkań  tancerzy tanga argentyńskiego z Warszawy i całej Polski.  W każdą sobotę o 19:00 zapraszamy osoby początkujące i tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w tangu (LEKCJA i MILONGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH o 19:00). To twój pierwszy krok w krainę tanga.  Kliknij na tytuł i czytaj dalej.

Ani wiek ani umiejętności, ani fakt posiadania partnera do tańca, nie mają znaczenia. Wystarczy przyjść. Być w dobrym nastroju i mieć ochotę tańczyć!  Zapraszamy na pierwsze w życiu tango.  A osoby, które kupią na sobotniej milondze karnet na kurs dla początkujących, mają wolny wstęp na tę milongę i lekcję kroku podstawowego.
W każdy sobotni wieczór Milonga dla Początkujących to od wielu lat podstawowy wieczór dla nowicjuszy tanga. Zaczyna się ona o godzinie 19:00 Lekcją Kroku Podstawowego, na którą może przyjść każdy bez żadnego przygotowania tanecznego i bez własnego partnera. Zobacz galerię zdjęć

O godzinie 20:00 po lekcji kroku podstawowego  zaczyna się główna – taneczna część Milongi dla Początkujących. Milonga dla Początkujących jest tą częścią wieczoru, która w bezstresowy sposób pozwala osobom początkującym na przetańczenie poznanych kroków; na przyzwyczajanie się do tańczenia na tym samym parkiecie z innymi parami w tłumie, ale bezkolizyjnie i do muzyki. Tak jak na lekcjach uczymy się postawy, muzykalności i kroków, tak na sobotniej Milondze dla Początkujących uczymy jak wykorzystywać w praktyce nabyte na lekcjach taneczne umiejętności by tańcząc nie przeszkadzać w tańcu innym. Al. gdy zdarzy się nam jednak wpaść na inną parę, wtedy zachęcamy Panów do szybkich i grzecznych przeprosin potrąconej osoby.

GRANDE MILONGA
Ta część wieczoru trwa do godziny 21:00. UWAGA! Po godzinie 21:00 na parkiecie robimy miejsce dla tancerzy zaawansowanych, czyli dla tych osób, które tańczą już swobodnie i bezkolizyjnie; osób, które nie tarasują przestrzeni i nie utrudniają innym tańczenia, tańcząc po kole. Zachęcamy Was jednak – osoby początkujące – do pozostania na milondze, ale przy stoliku, i do przyglądania się, jak tańczą stare tangowe wygi.

W ten sposób zachowamy tangową równowagę wieczoru: W pierwszej części wieczoru zaawansowani tangueros w ogóle nie biorą udziału i nie przeszkadzają osobom początkującym w ich tańcu, nie stresują ich swoim tańcem, pozwalają tym samym skupić się Wam na kroczkach.

W drugiej części wieczoru (po 21:15) sytuacja odwraca się. Parkiet należy już do tancerzy zaawansowanych czyli osób, które tańczą na ogół szybciej i bardziej zdecydowanie, w bardziej doświadczony też sposób umieją się dzielić parkietem z innymi tancerzami. Warto się od nich uczyć, podglądać.

Tańczenie tanga jest wielką przyjemnością. Wymaga to jednak nieco czasu, nauki, chęci i cierpliwości.

Zapraszamy na nasze regularne kursy i lekcje indywidualne. W dziale LEKCJE znajdziecie informacje o aktualnych  zajęciach.

Zapraszam Was i czekam co sobotę.

Dwa filmiki z naszego pokazu: https://www.youtube.com/watch?v=pJ4aS6fF9ks , https://www.youtube.com/watch?v=HqqK-cVklNg
Jeżeli Wam się podoba, kliknijcie, że tak 🙂

Szkoła i Klub Tanga Argentyńskiego Złota Milonga ul. Długa 44/50 wejście od strony parku Krasińskich. Filmik ze Złotej Milongi !
Tangowe milongi organizujemy także w tygodniu: w każdy wtorek i w czwartek o godzinie 21:00. Zapraszamy serdecznie.
fot. Sz. Ferfecki

Jakub Milonga

11 stycznia 2019